Pakalpojumi

Pakalpojumi

Lūdzu sazinieties ar mums, lai uzzinātu par iespējām apmeklēt mūsu nodarbības!

Konsultācijas

Fizioterapeits veic dažādas izmeklēšanas   pieaugušajiem bērniem:

-stājas un gaitas izvērtēšanu,

-nosaka gan aktīvo, gan pasīvo kustību apjomu visās locītavās,

-novērtē muskulatūras funkcijas (spēku un garumu), muskulatūras un saišu saspringumu,

-motoro attīstību, ķermeņa izjūtu telpā,

-nosaka līdzsvara un koordinācijas reakcijas,

-tiek izvērtēta sirds un asinsvadu sistēmas reakcija uz slodzi,

-novērtēta elpošanas sistēmas funkcija un elpošanas stereotips.

Pieaugušajiem un bērniem pēc izmeklēšanas tiek izstrādāta atbilstoša ārstnieciskās vingrošanas programma, piedāvātas dažādas terapijas metodes.

Fizioterapeita konsultācija ir vēlama visu vecumu cilvēkiem kam ir:

-kaulu un locītavu problēmas,

-muguras sāpes dažādos rajonos,

-elpošanas sistēmas saslimšanas (bronhiālā astma, bronhīts pneimonija),

-sirds asinsvadu problēmas,

-pēc traumām (dažādu locītavu lūzumi, mežģījumi),

-grūtniecēm, kā arī pēcdzemdību periodā.

TRENIŅI PĒC SERGEJA BUBNOVSKA METODĒM

Līdzeklis, kas palīdz atbrīvoties no jebkuras kaites, ir mūsos pašos, pārliecināts medicīnas zinātņu doktors Sergejs Bubnovskis. Viņš izveidojis atveseļošanās sistēmu, kuras pamatā ir gribasspēks un dziļo muskuļu trenēšana. Ja ņem vērā šī vīra padomus, pat ar dažiem vienkāršiem, bet pareizi, regulāri un bez steigas izpildītiem vingrojumiem iespējams izvairīties, piemēram, no locītavu operācijas.

Cilvēka ķermenī ir vairāk nekā tūkstotis dažāda veida muskuļu. Tos caurauž asinsvadi un nervi. Muskuļi darbojas tikai slodzē – sasprindzinoties un atslābstot. Ja tie aktīvi strādā, labi funkcionē arī asinsrites sistēma.

Cilvēka anatomiskā attīstība beidzas aptuveni 22 gadu vecumā. Šajā laikā muskuļu masa svārstās no 40 līdz 45 procentiem; Bubnovskis lieto terminu muskuļu konstante. Ja pēc ķermeņa fizioloģiskās nostabilizēšanās visi muskuļi netiek pietiekami noslogoti, jau gada laikā 1 procents to masas var zust – zaudēt elastību, apjomu un garumu. Atrofētās šķiedras mazina asinsvadu caurlaidību un noslēdz nervu impulsu

padevi, vietā atstājot hroniskas kaites balsta un kustību sistēmā.

Masāžas

Ārstnieciskā masāža iedarbojas uz organismu kā mehānisks kairinājums, ko rada, izmantojot masāžas paņēmienus. Masāžas iedarbības pamatā ir humorālie reflektorie procesi, ko regulē centrālā nervu sistēma. Masāža galvenokārt iedarbojas uz nervu sistēmu. Tā labvēlīgi ietekmē arī sirds un asinsvadu sistēmu, pozitīvi iedarbojas uz locītavām un to funkciju, kā arī uz saišu sistēmu. Ārstnieciskā masāža uzlabo muskuļu audu elastību, notiek muskuļa audu atrofijas aizkavēšana, ka arī samazinās jau attīstījusies hipotrofija. Masāža paaugstina muskuļu darbaspējas un arī palīdz ātrāk atjaunot muskuļa audu darbaspējas pēc ilgstošas fiziskas slodzes.

Klasiskā masāža ir metode, kura ir pamatā daudzām citām masāžām.

Klasiskā masāža ir gan ārstnieciska, gan relaksējoša. Izmantojot dažādus paņēmienus – glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju audi tiek mehāniski kairināti, kas atjauno organismu pēc garīgas un fiziskas slodzes un nostiprina imūnsistēmu.

Klasiskās masāžas uzdevums ir veicināt vielmaiņu, atslābināt muskuļus, mazināt nogurumu, paātrināt asinsriti, veicināt atveseļošanos, palīdzēt notievēt, mazināt sāpes, atjaunot organisma funkcijas pēc traumām, kavēt novecošanās procesus.

Scenar terapija

Scenar terapija – medicīniska tehnoloģija, metožu kopums, lai iegūtu vienu rezultātu – mijiedarbību cilvēka organismā, lai aktivizētu rezerves organismā, kas veicinātu adaptīvos un sistēmu atjaunojošos procesus dažādu funkcionālu un bioloģisku slimību gadījumos.

Kādi ir Scenar terapijas efekti?

Ievērojami uzlabo vispārējo organisma stāvokli, paaugstinot adaptīvās jaudas.

Funkcionālo traucējumu normalizācija.

Patoloģisko procesu samazinājums.

Pretsāpju efekts, analgētiķis.

Pretiekaisuma efekts.

Anti-alerģētisks.

Tūskas likvidācija.

Asinsvadu un asinsrades normalizācija.

Organisma imūnās un endokrīnās sistēmas atbildes reakcija.

Vielmaiņas procesu normalizācija.

Neirofunkcionālā diagnostika pēc Nakatani metodikas

Pacients tiek vērtēts kā viens veselums, netiek diagnosticēta konkrēta patoloģija, kā to klasificē Rietumu klasiskās medicīnas speciālisti. Paralēli precīzajiem un konkrētajiem Rietumu klasiskās medicīnas izmeklējumiem, Nakatani diagnostika pievieno klāt citus aspektus un ļauj paskatīties uz organismu kopumā, atrast cēloņus un cēloņsakarības slimības izcelsmei.

Diagnostika, pēc Nakatani metodes, ļauj saredzēt izmaiņas orgānu un to funkciju darbībā, daudz agrīnākā periodā, kad pats cilvēks slimību vēl nejūt. Nakatani diagnostika atbilst funkcionālā skrīninga izmeklējumu metodēm, un to var pielietot ļoti dažādās medicīnas nozarēs. Japāņu ārsta Nakatani diagnostikas metode ir viena no atzītākajām refleksoterapeitu vidū. Tā ļauj novērtēt akupunktūras meridiānu funkcionālo stāvokli, orgānu un to funkcionālo sistēmu stāvokli, dod dinamisku veselības stāvokļa novērtējumu un nosaka izmaiņas tajā, palīdz izveidot Scenar terapeitam individuālu ārstēšanas plānu un sekot līdz ārstēšanas efektivitātei. Par Nakatani metodes alternatīvu var uzskatīt tradicionālo ķīniešu pulsa metodiku, tomēr Nakatani metode prasa daudz mazāk laika patēriņa, un ir ne mazāk precīza.

TRX nodarbības

TRX ir piekares sistēmas treniņš, kurā galvenais slodzes elements ir katra lietotāja ķermeņa svars. Doma ir vienkārša – ir viens piekares punkts. Turoties ar rokām vai kājām pie speciālajiem rokturiem, cilvēks izpilda vingrojumus. To variāciju ir simtiem – var attīstīt gan muskuļu spēku, gan lokanību, gan līdzsvaru, nodarbināt dziļo muskulatūru. Turklāt sistēma piemērota kā iesācējiem, tā profesionāliem sportotājiem. Sportisti ar pieredzi atzīst, ka TRX sistēma ir laba alternatīva trenažieriem. Tie, kuriem vingrošana ar siksnām kļūst garlaicīga, treniņu var dažādot ar citiem palīglīdzekļiem – hantelēm, gumijām, pildbumbām. Katrs pats var izvēlēties arī sev piemērotu treniņa intensitāti, tāpēc šim fitnesa veidam ir ļoti mazs traumu risks.Bez ievērības nevar atstāt arī faktu, ka TRX piekares sistēmas treniņš ir viens no retajiem fitnesa veidiem, kuru atzīst arī fizioterapeiti, dažos gadījumos piemērojot pat rehabilitācijā.

Limfodrenāža – “Gaisa zābaki”

Mehāniskās limfodrenāžas metodes pamatā ir saspiestā gaisa padeve caur speciāli izveidotajām manžetēm, kas ritmiski saspiež ekstremitāti un labvēlīgi ietekmē limfātisko sistēmu. Procedūras laikā pacientam tiek uzvilkts speciālais “tērps” – kājām tiek uzvilkti garie “limfodrenāžas zābaki” jeb “gaisa zābaki”, vēderam un gurniem tiek pielietota plata josta. Elastīgās manžetes, kas ir pieslēgtas pie aparāta, mehāniski iedarbojas uz ādu, zemādas tauku slāni, muskuļiem, vēnām un limfvadiem. Aktīvā mehāniskā limfodrenāža paātrina liekā šķidruma un toksīnu izvadīšanu no organisma, uzlabo venozo asinsriti, aktivizē vielmaiņas procesus ādā, novēršot audu hipoksiju un šķidruma uzkrāšanos starp šūnām.

Pozitīvais rezultāts ir vērojams un jūtams jau pēc dažām procedūrām. Jau pēc pirmās procedūras pacienti jūt viegluma sajūtu kājās, samazinās tūska, celulīts, kā arī kāju un ķermeņa apkārtmērs. Tādēļ, ja Jūs nomoka celulīts – šī ir fantastiska un ātra metode, lai tiktu vaļā no celulīta.

Limfodrenāžas efekti:

-Aktivizē vielmaiņu,

-Uzlabo asinsriti un limfas plūsmu,

-Palīdz izvadīt no organisma kaitīgos vielmaiņas galaproduktus – toksīnus,

-Mazina nogurumu, relaksē,

-Novērš liekā šķidruma uzkrāšanos,

-Samazina tūsku,

-Samazina sāpes.

Limfodrenāžas indikācijas:

-tūska,

-smaguma sajūta,

-pastiprināts kapilārais tīklojums,

-pēc vēnu skleroterapijas,

-pēc vēnu operācijām.

Ārstnieciski relaksējošā procedūra “Medicīniskā sega”

 

Daudzslāņu medicīniskā sega un guļammaiss satur ekranizējošu slāni un paredzēti funkcionālo traucējumu un dažādu slimību ārstēšanai un profilaksei.

Augsta rezultativitāte, vienkāršība un drošība, ļauj tos piemērot mājas apstākļos ne tikai ārstnieciskos nolūkos, bet arī, lai atbrīvotos no noguruma, normalizētu nakts miegu un paaugstinātu organisma aizsargfunkcijas pret apkārtējās vides nelabvēlīgo ietekmi.

Segu pielieto pie:

-centrālās nervu sistēmas saslimšanas;

-perifērās nervu sistēmas saslimšanas;

-veģetatīvās nervu sistēmas saslimšanas;

-sirds – asinsvadu slimībām;

-neiroloģiski – psihiska rakstura saslimšanām;

-mugurkaula un ekstremitāšu kustības traucējumiem un saslimšanām;

-attiecībā uz pakalpojumiem, kuri saistīti ar darbu ekstremālos apstākļos, kā arī dabas vai cilvēku izraisīto katastrofu rajonos;

-medicīnā;

-kurortoloģijā – dabiskie dziednieciskie faktori;

-gerontoloģijā – ilgdzīvošanai un pret novecošanos.

Nūjošana (Nordic Walking)

Nūjošana ir augstas efektivitātes sportiska nodarbe, kurā tiek izmantota pareiza nodarbības metodika, soļošanas tehnika un īpašas nūjas vienmērīgai ķermeņa noslogošanai. Nūjošana nodarbina ap 90% cilvēka muskuļu, turklāt tā ir efektīvāka par intensīvu iešanu bez nūjām – saskaņā ar pētījuma rezultātiem (Cooper Institute Research 2000, inwa-nordicwalking.com), īpašo nūju un soļošanas tehnikas pielietojums palielina nodarbību efektivitāti gandrīz uz pusi. Nūjošana ir draudzīga: nūjošana ir droša, tajā nav vecuma ierobežojumu un nūjot ir iespējams visos gadalaikos.

Nujošana lieliski piemērota ikvienam cilvēkam un arī tiem, kuri:

 

Vēlas dažādot savu fizisko aktivitāšu programmu;

Ir bijušie skrējēji, kuri vēlas sasniegt tādu pašu fizisko aktivitāšu intensitāti kā skrienot, taču bez pastiprinātas slodzes locītavām;

Nepieciešams palielināt kaloriju patēriņu, taču ir grūtības ar soļošanas intensitāti;

Nepieciešams samazināt ķermeņa masu medicīnisku apsvērumu dēļ;

Sportojot nepieciešams mazāka slodze uz locītavām;

Vēlas papildu motivāciju un stimulu, lai kļūtu fiziski aktīvāki;

Atveseļojas pēc sirds slimībām (operācijām);

Vēlas līdzsvaru un stabilitāti soļojot;

Ir vecāka gadu gājuma cilvēki;

Ir ortopēdiskas problēmas;

Ir līdzsvara problēmas.